This Project is co-financed by the European Union and the Republic of Turkey

  • English (UK)
  • Türkçe

İKİ PROJE EL ELE

Demokratik Vatandaşlık ve İnsan Hakları Eğitimi Hibe Programı kapsamında ilimizde yürütülen iki projenin ortak etkinliği gerçekleştirildi.

            Demokratik Vatandaşlık ve İnsan Hakları Eğitimi Hibe Programı kapsamında ilimiz büyük bir başarıya imza atarak iki proje birden kabul ettirmişti. Hem Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı İlkokulu’nun “Farkında mısın?” isimli projesi, hem de Çankırı Karatekin Üniversitesi’nin “Demokrat Dede ve Türk Masal Kahramanları İnsan Haklarını Anlatıyor” isimli projesi kabul edilerek, yaklaşık 9 aydır ilimizde uygulanıyor.

            Karatekin Üniversitesi Demokrasi ve İnsan Hakları Topluluğu üyeleri tarafından proje kapsamında hazırlanan meddah ve orta oyunu gösterileri Org. İsmail Hakkı Karadayı İlkokulu’nda sergilendi. Öğrenciler, veliler ve öğretmenler tarafından izlenen oyun beğeniyle karşılandı.

            Gösteride insan haklarının önemi, karşılıklı saygı, sevgi, eğitim, sağlık ve aile gibi temel insan hakları konularına değinildi. Programdan sonra öğrencilere proje kapsamında hazırlanan boyama kitabı, bloknot, kalem, karikatürle insan hakları eğitim kitabı, dosya ve broşürler dağıtıldı.

IMG 1053

IMG 1066

IMG 1068

IMG 1074

IMG 1083

IMG 1107

IMG 1149

IMG 1138

 

IMG 1160

IMG 1167

© 2013 Farkında mısın?
Designed by Net İnternet Veri Merkezi

The content of this publication is the sole responsibility of “Ismail Hakki Karadayi Primary School” and can in no way be taken to reflect the views of the EU.