This Project is co-financed by the European Union and the Republic of Turkey

  • English (UK)
  • Türkçe

10 Aralık İnsan Hakları Haftası Etkinliği

“Demokratik Vatandaşlık ve İnsan Hakları Hibe Programı” kapsamında “Farkında mısın?” isimli projeyi hayata geçiren Okulumuz, proje tamamlanmasına rağmen çalışmalar devam ediyor.

10 Aralık Dünya İnsan Hakları haftası münasebetiyle, “Demokratik Vatandaşlık ve İnsan Hakları Hibe Programı” kapsamında “Farkında mısın?” isimli projeyi hayata geçiren Org. İsmail Hakkı Karadayı İlkokulu sınıf öğretmeni ve proje koordinatörü Hamdi KALE 1 ve 2. Sınıf öğrencilerine yönelik “İnsan Hakları” konulu seminer verdi.

Seminerde çeşitli film ve animasyonlarla insanın tanımı yapılarak iyi yada kötü olmanın insanın kendi iradesinde olduğu vurgulandı. Buradan yola çıkılarak iyi insan olmak için insanların çaba gösterdiği ve bu maksatla insan hakları bildirgesini yayınladığı, bununla insanların koruma altına alınmaya çalışıldığı açıklandı. Bu bildirgedeki haklar yine videolarla açıklandı. Seminerde karşılıklı soru cevap kısımları ile birebir etkileşim sağlandı.

DSC 0071

DSC 0073

DSC 0074

© 2013 Farkında mısın?
Designed by Net İnternet Veri Merkezi

The content of this publication is the sole responsibility of “Ismail Hakki Karadayi Primary School” and can in no way be taken to reflect the views of the EU.